AYAKTA 7000 LİRA, LOCADA 50 BİN EURO

Geçtiğimiz günlerde popun kraliçesi Jennifer Lopez, turnesi kapsamında Antalya’da konser verdi. Duymuşsunuzdur.

Duyunca ülkemizin tanıtımı adına “Ne kadar güzel” diye düşündüm. Milyonlarca takipçisi olan Jeniffer, geceliği 30 bin dolar olan otelde çocuklarıyla konakladı. Ertesi gece müthiş bir performansla konserini verdi.

Buraya kadar her şey normal gibi görünse de bilet fiyatları dudak uçuklatıcıydı. Konseri ayakta izlemek için 7000 Lira, locadan izlemek için 50 Bin Euro (Yaklaşık 310 bin lira) ödenmesi gerekiyordu. Evine ekmek götüremeyen, açlık sınırının altında yaşayan binlerce insanının olduğu bir dönemde bu adaletsiz gelir dağılımı karşısında ne demeli bilemedim. Hele bir de karaborsa biletlerin bile satışının tükendiğini duyunca!

“Şu garibana bir yemek ısmarla!” desem ısmarlamayacak binlerce insanın Jeniffer’ı izlerken bir gecede savurduğu parayla, binlerce çocuğun aynı gece yatağına aç değil de tok girebileceğini düşününce içim acıdı.

Paylaşın herkes okusun ;

Bir yorum

  • Ahmet Karataş

    Işte popüler kültürün nirvanası,nasıl bir yaman çelişkiler ülkesi benim yurdum,iç acısından da öte nasıl acınak bir durum,ben öfkeliyim hemde çok öfkeliyim yurdum insanını bu hala getirenlere,çok üzgünüm hemde çok yaşamım boyunca verdiğim emek ve mücadele için.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir