ÇIPLAK

ÇIPLAK – Kuzey Polisiyesi

Ruhunu, kendisi gibi bir zamanlar Karadeniz’de yaşadıklarına inandığı Amazon Kadınlarından alan ve Karadeniz’in hırçın, gelgitli, serin sularında arındıran Başkomiser Şimal Poyraz’ın yolu, köklerini Karadeniz’de aramaya gelen Cabbar Başkomiserle, 530 rakımlı Boztepe’de çıplak bulunan bir cesedin başında kesişir. Bu olay, Şimal Başkomiser için onun her zaman çözdüğü cinayetlerin ötesinde, meslek hayatında vereceği kararlar itibariyle, karşılaşabileceği en zor olaylardan biri olacaktır.

O sırada Ordu İl Emniyet Müdürlüğüne bir ihbar gelmiştir. Giresun Limanında gerçekleştirilecek büyük bir uyuşturucu sevkiyatı bu ihbarla açığa çıkarken bir anda ulusal basının tüm dikkatleri Karadeniz’e çevrilmiştir.

Maktul üzerinde, katilin bırakmış olduğu izleri, ustalıkla takip edip olayı açıklığa kavuşturan Başkomiser Şimal Poyraz’a, Amazon Kadınlarının mitolojik hikâyelerini ve uyuşturucu mafyasının trajik olaylarını okuyarak eşlik ederken yaşananları nefes nefese, büyük bir merakla okuyacaksınız.

ÇIPLAK’la Karadeniz kadınının, patriyarkal sisteme, yıllar öncesinden başkaldırısını, feminist bir bakış açısıyla ve sürükleyici bir dille anlatan yazar, bu romanıyla çizdiği sıradan ama güçlü kadın karakterleri ile hayatın ayrılmaz bir parçası olan kadınların toplumdaki yerine, önemine ustalıkla dikkat çekiyor.

 

Paylaşın herkes okusun ;

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir