EN BÜYÜK BAYRAM

KUTLU OLSUN…

“Varlığım, Türk varlığına armağan olsun…” dedik biz her sabah.

Tam 95 yıldır, cumhuriyetle taçlanan vatan aşkımız, hiç değişmedi yüreklerimizde. Her neslin, aynı çarptı yüreği. Işıl ışıl parladı cumhuriyet, al bayrağımızla göğümüzde. Her bir yıldız, aynı hilale göz kırptı şehitlerimizin kanı ile sulanmış kutsalımızın üstünde.

Binlerce, milyonlarca yıldız aynı hilalde yekvücut olurken; özgürlük, ruhlarımıza çağlar öncesinden üflenmişti zaten. Sarı saçlı, mavi gözlü, koca yürekli bir adam, özgürlüğü perçinlerken yüreklerimizde, bir kez daha Türk olmaktan ne kadar mutlu olduğumuzu, gurur duyduğumuzu anladık.

Çünkü Türk olmak, çalışkan olmaktı; Türk olmak, yükselmek, ileri gitmekti; Türk olmak, büyüklerini sayıp, küçüklerini korumaktı; Türk olmak, vatanını, milletini özünden çok sevmekti.

Her sabah hep bir ağızdan söyledik yüreğimizden geçenleri, fikrimizle tasdik edip dilimizle ifade ettik; ettik ki askerlerimiz sınır boylarında nöbet tuttu gocunmadan; polisimiz, gece gündüz huzur verdi gözünü kırpmadan; öğretmenlerimiz, nakış nakış işledi yavrularımızın zihinlerine aydınlık geleceği. Doktorumuz, hemşiremiz bir damla kanın kutsiyetini o kadar iyi kavramıştı ki pamuklara beledi her bir vatan sevdalısı bedeni.

95 yıldır, cumhuriyetin kara sevdalısı yürekler, öptü Anadolu’nun bağrını şiirlerin dizelerinde, şarkıların sözlerinde; selam durdu çaparı, takası, tayfası göğünde gururla dalgalanan şanlı bayrağına. Selam durdu, her karış toprağı mukaddes olan vatanın, yedisinden yetmişine her bir zerresi.

Selam durdu “ Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” diyen Ata’sına, özgürlüğü ve bağımsızlığı düstur edinen koca millet.  Ata’sının, özgürlük ve bağımsızlığını ilan ettiği, cumhuriyetimizin 95. yılında da saygı ve minnetle bir kez daha selam durdu.

Tüm gazilerimize, şehitlerimize; vatanın her bir zerresine kanı, teri karışan her bir yüreğe minnet ve saygıyla…

EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN…

Paylaşın herkes okusun ;

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir