Renklerin Gücü

Alabildiğine bir ışık huzmesi ve ardından dizi dizi  renklerin resmi geçidi… Siyahtan beyaza, eflatundan yeşile… Mutlu mesut, çalan bandonun eşliğinde ilerlerken; birden bir fırtına çıkıyor bütün renkler tar u mar oluyor ve rengarenk boyanıyor dört bir yan.

Bir bataklığa düşmüş gibi batıp batıp çıkıyoruz renklerin derinliğine. Koskoca bir kürenin içinde; her başımızı dışarı çıkarttığımızda farklı bir renge bürünüyor bedenimiz. Derinlemesine bir gökkuşağı tayfının içinde yol almaya başlıyoruz aynı hızla.

Her renk sanki kendi enerjisini geçiriyor bize. Kimi ısıtıyor, kimi soğutuyor, kimi heyecan katıyor, kimi korkunun en derin dehlizlerine sürüklüyor içinde yol alan bedenleri.

Birden renk renk insanlar, bitkiler, hayvanlar ve daha bir çok nesne beliriyor etrafımızda, her renkte, her şekilde… Bir de bakıyoruz ki dünyadayız…

Tıpkı camdan bir renk paletinden etrafa serpilmiş gibi, yerli yerince diziliveriyorlar yer kürenin üzerinde. Renklerin enerjisi her birinde ayrı can buluyor, farklı bir boyuta geçmenin şevki içlerinde.

Esmer, sarışın, buğday tenli, zenci insanlar, yeşil kırmızı, turuncu (…) bitkiler, siyah köpek, beyaz kedi, rengarenk papağan (…) ve her bir renkte değişik nesnelerde var oluyorlar…

Masmavi uçsuz bucaksız bir göğün altında yer alan tüm varlıklar renklerin en derininden en kuytusuna, en aşikarından, en mahremine bu güzel gezegeni süsleyip bezeyiveriyorlar… Taa ki renkleri günden güne solduran koyu renkli insanlar hakimiyeti ele geçirene kadar.

Karanlık renkler, tüm bu renk cümbüşü karşısında güçlerini ispat yolunu seçtiklerinde solmaya başladı canlı, sıcak renkler. Kimi kahrından, kimi acımasızlıktan, kimi bencillikten, kimi yokluktan, kimi hırstan nasibini alıp, tarih olurken, gitgide solmaya başladı  dünya.

Renklerin enerjisi el etek çekmeye başladı gezegenden. Derken dengeler bozulmaya başladı. Sıcak renkler gidince soğudu bir anda her yer. Bir karanlığa sürüklendi yeryüzü. Sıcak ve aydınlık olmayınca, kötülükler, yolsuzluklar,haksızlıklar ve en önemlisi sevgisizlik kapladı her yeri. Alt üst oldu her şey. Direnen, mücadele etme gayreti gösteren renklerin üstüne bir sis bulutu çöktü, soluklaştırdı renklerini.

Solan renkler, birer birer cam paletin üzerine birikmeye başladı yeniden. Kırmızı enerjisiyle başı çekti. El ele vermeli koyu renkleri alt etmelilerdi. Dünyayı karanlık renklere teslim edemezlerdi. Birlik olmalı ve enerjilerini aynı hedef için toplamalılar, güçlerini ortaya koymalılardı. Sevgi, saygı, iyilik, dostluk, güzellik, kardeşlik ve BARIŞ için…

Paylaşın herkes okusun ;

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir