SON OLSUN…

            Reyhanlı… Cennet vatanımdan bir parça. Her santimi şehit kanları ile sulanmış, uğruna nice canlar feda edilmiş paha biçilmez kıymetteki vatan toprağımızın, Ata’mızın hasta hasta giderek, büyük bir özveri ile savaş çıkmadan vatan topraklarına dahil edilmesini sağladığı güzel şehir Hatay’ın ilçesi…

            Bugün, yürekleri dağlayan acılar yaşanıyor cennet vatanımda, hepimizin yüreği yanıyor. Uzaktan izliyoruz çaresizce; çaresiz kalmış, bağrı yanık acılı insanlarımızı. Herkes yorum yapıyor, kendince bir şeyler söylüyor, yapılan yorumları dinliyor, ama elden bir şey gelmiyor!..

            Her geçen gün bir korku ikliminin dalgasına kapılmış sürükleniyorken insanlarımız, bir duygu karmaşası yaşıyor içinde kopan fırtınalara rağmen sakin ve sessizce. Bir tarafta damarlarında dolaşan asil kandan aldıkları gücün ateşi yakıp kavururken bedenleri, diğer taraftan susuyor, sessizce izliyorlar olanı biteni.

            Bir yaman çelişki yaşanıyor zihinlerden, yüreklere sessizce, içten içe… Lakin faydası yok, yok pahasına hayatını kaybeden analara, yavrulara, bacılara, kardeşlere… Bir katliamda, savaş alanına dönen onlarca enkazın arasından yükselen çığlıklar, akan göz yaşları yarın geride kalan insanların yüreğinde akmaya devam ederken, yaşanan bir çok olay gibi etraftakilerce unutulup gidecek, kabuk bağlayan bir yara gibi. Bugün yarası kanayan Türk halkı yine unutacak, televizyonunun karşısına geçip oturunca olanı biteni. Yalnızca ateşin düştüğü yerdeki yaralar içten içe kanayacak…

            Kabullenilen bu döngü daha ne kadar sürecek bilinmez ama yaralar kanamaya devam edecek. Yeni yaralar açılmasın diye dua edilecek… Ya sonra…?

            Dilerim bu son olsun, nice acılara göğüs germiş milletimin son acısı olsun ve  açılmasın yeni yaralar…

            Reyhanlı’da hayatlarını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halkımıza sabırlar diliyorum…

Paylaşın herkes okusun ;

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir