ZEYTİN DALINDAN HAYALLER

Kuşlar geçiyor başımızın üstünden dizi dizi, bir ok misali süzülüyorlar göç mevsiminin bu ilk günü solgun güneş ışınlarının altında. Nasıl da fark edip cansız bakan güneşin hüznünü, yollara koyuluyorlar hep birlikte? … Veda eden yaza eşlik ederek, dökülen yapraklara terk ediyorlar sarı sıcak sabahları.

Toplayıp bavulu, peşlerine takılası geliyor insanın. “ Heyy, durun beni unuttunuz!…” diye haykırmak istiyor kimi zaman insan, gökyüzünde kanatlarını çırparak mağrur bakışlar altında süzülen ve özgürlüğün tadını doyasıya çıkaran uçan dostların ardından.

Bizler, bugün sonbaharın hüzün dolu, buğulu bakışlarına selam verirken, onlar sıcak ülkelerin kucağına kanat çırparak yeni ülkelerine “merhaba !” diyecekler. Belki de gagalarında tuttukları zeytin dallarını serpecekler gökyüzünden tüm evrene.

Evet, evet!… Bugün sadece sonbaharın ilk günü değil, bugün dünya barış günü… Her biri zeytin dallarını atarken gökyüzünden, belki de sağnak sağnak sevgi yağacak, dostluk yağacak, kardeşlik yağacak, adalet ve eşitlik yağacak barışa hasret, kurak toprakların üstüne.

Evet, uçun kuşlar, uçun… Sonbaharın hüznünü değil; barışın, dostluğun sevginin tohumlarını serpin tüm dünyaya. Serpin ki, çalan savaş çanları sussun, ağlayan çocukların, evsiz barksız kalan, açlık susuzluk çeken insanların çığlıkları yerine, gülen insanların şen kahkahaları kaplasın tüm kâinatı hatta tüm galaksiyi.

“İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar.” demiş büyük üstat Cenap Şehabettin. Kurun dostlar, sizler de güzel hayaller kurun, yaşanası bir evren düşleyin. Parayla değil ya, bedava. Ne kaybedersiniz ki?…

Mutlu olabilmek için, yaşanası bir dünya için; pozitif enerjinizi birleştirerek hayallerin gerçek olacağı geleceği çocuklarımıza, gelecek nesillere bırakabilmek için hayal kurun… Sonra da düşün peşine o hayallerin. Unutmayın ki; bütün büyük buluşlar, hayallerinin peşine düşen insanların, bir gün yakaladıkları gerçeklerden ibarettir. Önce hayal edin ki, hedefiniz belli olsun.

Bugün, sadece bir güne sığdırdığımız barışı, kuşların gagalarındaki zeytin dallarından daha büyük hayallerle gerçeğe dönüştürün.

Bugün, sonbaharın hüznü değil, barışın sıcaklığı yayılsın damarlarınıza.

Mutlu kalın…

  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir